محل تبلیغات شما
سالروز شهادت بزرگ مردی از تبار دولت مردان شجاع ایران گرامی باد
هدیه امام حسین(ع) به امیر کبیر
بیستم دی ماه سالروز شهادت میرزا محمد تقی امیرکبیر
یکی از روایت‌های جالب در مورد شهادت امیر این است که آیت الله العظمی محمدعلی اراکی(ره) بازگو می‌کند ومی گوید که در خواب امیرکبیر را دیده است که جایگاه رفیعی در عالم برزخ داشته است. سبب آن را می‌پرسد و امیر پاسخ می‌دهد :"با اشک گفت: آنگاه که رگ دو دستم را در حمام فین کاشان زدند؛ چون خون از بدنم می‌رفت تشنگی بر من غلبه کرد سر چرخاندم تا بگویم قدری آبم دهید؛ ناگهان به خود گفتم میرزا تقی خان! دو تا رگ بریدند این همه تشنگی! پس چه کشید پسر فاطمه؟ او که از سر تا به پایش زخم شمشیر و نیزه و تیر بود! از عطش حسین حیا کردم، لب به آب خواستن باز نکردم و اشک در دیدگانم جمع شد آن لحظه که صورتم بر خاک گذاشتند امام حسین آمد و گفت به یاد تشنگی ما ادب کردی و اشک ریختی؛ آب ننوشیدی این هدیه ما در برزخ، باشد تا در قیامت جبران کنیم.
امیرکبیر در ۲۰ دی ۱۲۳۰ (برابر با ۱۰ ژانویه ۱۸۵۲ میلادی) در حمام فین کاشان با بریدن رگ دستهایش به شهادت رسید.
کالبد امیر را ابتدا در همان کاشان دفن کردند اما به اصرار همسرش عزت الدوله جسد او را چند ماه بعد به کربلا حمل کردند و در اتاقی که در آن به سوی صحن امام حسین(ع) باز می شود به خاک سپردند.

شادی روح این مرد بزرگ صلوات

مناسبت های ماه آبان

زیارت عاشورا از نگاه بزرگان

تقدیم به پیاده روان كربلا

شهادت ,امیر ,حسین ,محمد ,رگ ,امام ,امام حسین ,سالروز شهادت ,که در ,حسین ع ,شهادت بزرگ ,شجاع ایران گرامی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دُنیایِ فُوتابا طبیعت کتابچه ها pecrevela Erica's style gintingcrunom خاندان قنواتی خرید راف سبد پلاستیکی فلزی زیر کابینتی میوه پهن سینک اسکاج 2021 نکته های ناب موفقیت متعالی وبلاگ تفریحی ما و شما